| Controller Type | ‎Push Button |
|---|---|
| Maximum Media Size | ‎29.7 cm X 21 cm, 21 cm X 14.8 cm, 14.8 cm x 10.5 cm, 18.2 cm X 25.7 cm |
| Included Components | ‎Printer, Powercord, user manual, Installation CD, 1 starter toner |
| Print media | ‎Envelopes, Paper (plain) |
| Scanner Type | ‎Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | ‎150 |
| Compatible Devices | ‎Smartphones |
| Sheet Size | ‎29.7 X 21, 21 X 14.8, 14.8 x 10.5, 18.2 X 25.7 centimetres |
| Maximum Black and White Print Resolution | ‎600 x 600 dpi |
| Warranty Type | ‎Limited |
| Dual-sided printing | ‎Yes |
| Duplex | ‎Automatic |
| Hardware Interface | ‎Ethernet, USB |
| Ink Colour | ‎Black |
| Additional Printer functions | ‎All In One |
| Number of Trays | ‎1 |
| Model Series | ‎imageCLASS |
| Printer Ink Type | ‎Toner |
| Manufacturer | ‎3-30-2, Shimomaruko, Ohta-ku, Tokyo 146-8501, Japan, Canon Inc |
| Form Factor | ‎All-in-One |
| Item Height | ‎27.1 Centimeters |
| Item Width | ‎37.2 Centimeters |
| Product Dimensions | ‎32 x 37.2 x 27.1 cm; 8.6 kg |
| Item model number | ‎MF272dw |
| Connectivity Type | ‎Wi-Fi |
| Operating System | ‎Chrome Os,Linux,Mac Os,Windows |
| Are Batteries Included | ‎Yes |
| Manufacturer | ‎Canon Inc |
| Item Weight | ‎8 kg 600 g |
Canon imageClass MF272dw All in One Monochrome WiFi 29ppm Laser Printer with Duplex
Original price was: ₹32,825.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00.






Reviews
There are no reviews yet.