| Controller Type | ‎Android, iOS |
|---|---|
| Maximum Media Size | ‎29.7 cm X 21 cm, 21 cm X 14.8 cm, 14.8 cm x 10.5 cm, 18.2 cm X 25.7 cm |
| Included Components | ‎Toner Cartridges |
| Print media | ‎Envelopes, Paper (plain) |
| Scanner Type | ‎Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | ‎150 |
| Compatible Devices | ‎Smartphones |
| Sheet Size | ‎29.7 X 21, 21 X 14.8, 14.8 x 10.5, 18.2 X 25.7 |
| Maximum Black and White Print Resolution | ‎600 x 600 dpi |
| Warranty Type | ‎Limited |
| Dual-sided printing | ‎Yes |
| Duplex | ‎Automatic |
| Hardware Interface | ‎Ethernet |
| Ink Colour | ‎Black |
| Additional Printer functions | ‎All In One |
| Control Method | ‎Touch |
| Model Series | ‎imageCLASS |
| Manufacturer | ‎3-30-2, Shimomaruko, Ohta-ku, Tokyo 146-8501, Japan, Canon Inc |
| Form Factor | ‎All-in-One |
| Item Height | ‎36.8 Centimeters |
| Item Width | ‎37.4 Centimeters |
| Product Dimensions | ‎39 x 37.4 x 36.8 cm; 11 kg |
| Item model number | ‎MF275dw |
| Connectivity Type | ‎Wi-Fi |
| Are Batteries Included | ‎Yes |
| Manufacturer | ‎Canon Inc |
| Item Weight | ‎11 kg |
Canon imageCLASS MF275dw 4-in-1 (Print, Scan, Copy, Fax) Monochrome WiFi Laser Printer with Auto Duplex Printing for Home/Office
Original price was: ₹37,099.00.₹28,999.00Current price is: ₹28,999.00.






Reviews
There are no reviews yet.